Anna Jaskanis

Posted on by

Jest absolwentką Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny. U tego samego profesora ukończyła również dwuletnie studia podyplomowe.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach muzycznych w Łańcucie, Nowym Sączu, Cieplicach i Zamościu pod kierunkiem m.in. prof. Antoniego Hoffmana, prof. Tadeusza Gadziny i prof. Christiane Edinger.

Występowała jako solistka z Toruńską Orkiestrą Kameralną pod batutą: Wojciecha Czepiela, Sławomira Chrzanowskiego oraz Zygmunta Rycherta. W 2007 roku w duecie z akordeonistą zdobyła III miejsce na XIII Mławskim Festiwalu Akordeonowym.W 2009 roku jako asystentka prof. Tadeusza Gadziny prowadziła Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu w klasie skrzypiec. W 2010 roku brała udział w koncercie katedry instrumentów smyczkowych na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.

Swe wieloletnie doświadczenie muzyczne oraz pedagogiczne przekłada na mistrzowskie lekcje skrzypiec prowadzone w naszej Szkole.