Anna Jaskanis

Anna Jaskanis
Ur. w 1983 roku we Wrocławiu.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie prof. Tadeusza Gadziny. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach muzycznych w Warszawie, Łańcucie, Zamościu, Nowym Sączu i Cieplicach pod kierunkiem takich pedagogów jak: prof. Christiane Edinger (Niemcy), prof. William Van Der Sloot (Kanada), prof. Antoni Hoffman.
Występowała jako solistka z Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz z Toruńską Orkiestrą Kameralną pod batutą m.in. Wojciecha Czepiela, Sławomira Chrzanowskiego, Zygmunta Rycherta.

Zajęła III miejsce na XIII Mławskim Festiwalu Akordeonowym (duet z akordeonistą).
Jako asystentka prof. Tadeusza Gadziny prowadziła Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu w klasie skrzypiec.

Od 2010 roku jest koncertmistrzem Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie.
Występuje w zespołach kameralnych: jako prymariusz kwartetu Forarte oraz w duetach skrzypce-fortepian, skrzypce-akordeon.

Występy za granicą:

- Ratusz Staromiejski, Toruń
- Ośrodek Chopinowski, Szafarnia
- Festiwal „Sztuka Integracji”, Warszawa

Współpracowała z takimi artystami jak: Vadim Brodski, Bogdan Kierejsza, Bruno Weil, Chikara Imamura, Jose Maria Florencio, Pavel Lando, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Jacek Błaszczyk, Agnieszka Kozło, Aleksandra Dallali, Małgorzata Zielińska-Kościów, Paweł Janas, Grzech Piotrowski, Agata Nizińska, zespół Leonoff, Igor Spolski.
Współpracowała również z Bel Canto Italia Operowa, Agencją Artystyczną LDB, Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Almaty (Kazachstan).
Dokonała nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
Występy łączy z pracą pedagogiczną prowadząc zajęcia zarówno z młodzieżą jak i ze studentami.