Anna Grochowalska-Maszkowska

Posted on by

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. Fr. Chopina) w Warszawie. Klasa fortepianu.

W latach 1970 – ych uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Muzycznych w mieście Weimar. Była uczestniczką  Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im.  J. S. Bacha  w Lipsku i  im. R Schumana w Zwickau. W latach 1987-2012 pracowała jako wykładowca nauki gry na fortepianie w Higher Institute of Music and Art w Kuwejcie. Przez kilka lat jako dziekan wydziału prowadziła klasę fortepianu i opracowała program nauczania gry na instrumencie. Brała udział w  koncertach solowych i kameralnych, również  w  TV Kuwait.

Nagrała w CD-Heritage cykl utworów fortepianowych opartych na motywach muzyki kuwejckiej. Kuwejcki kompozytor S. Al Dean napisał je zafascynowany Mazurkami Fr. Chopina. Współpracowała  z Narodową Orkiestrą Kuweitu. 25 lutego 2016 r. wzięła udział w wykonaniu premiery opery narodowej kuwejckiego kompozytora Al-Rasheed. Opera”Deira”została napisana na Kuwait National and Liberation Day.Od roku 2018 pracuje w Niepublicznej Szkole Muzycznej w Łomiankach.