Szymon Nehring zwycięzcą konkursu im. Artura Rubinsteina

uid_55dad5b6c6adda625488d4718be9c3421446205118555_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356Szymon Nehring zdobył pierwszą nagrodę w 15. Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel-Awiwie. W finale zagrał dwa koncerty: I koncert Beethovena i III koncert fortepianowy Rachmaninowa.

Jury przyznało Szymonowi Nehringowi także dwie nagrody publiczności (Yehuda i Dolinie Izrael), nagrodę Młodego Jury, a także za najlepsze wykonanie utworu Chopin oraz Advance Studies Prize – dla pianisty do 22. roku życia.

Nehring reprezentował Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie. W zmaganiach pokonał 30 pianistów z całego świata. Pozostałych pieciu finalistów to: Jaehong Park (Korea Południowa), Sara Daneshpour (USA), Xiaoyu Liu (Kanada), Yevgeny Yontov (Izrael), Daniel Petrica Ciobanu (Rumunia).

Szymon Nehring jest kilkukrotnym laureatem pierwszej nagrody międzynarodowego konkursu muzycznego im. Juliusza Zarębskiego organizowanego w Łomiankach przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną I St. w Łomiankach. Gratulujemy