Aleksandra Knitter-Sikora

Posted on by

Grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w OSM I i II st. im.F.Nowowiejskiego w Gdańsku. Naukę kontynuowała później w Akademii Muzycznej im.F.Chopina w Warszawie w klasie prof. K.Jakowicza. W roku 1986 była laureatką Konkursu Skrzypcowego im.T.Wrońskiego w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła u wybitnych pedagogów takich jak m.in.: Z.Bronn, K.A.Kulka, Z.Brzewski. Od 1990 roku była skrzypaczką w Warszawskiej Operze Kameralnej, a od 2008 r. koncertmistrzem tej instytucji. Z WOK odbyła wiele tournée koncertowych po Europie i Azji. Od 2017 roku jest koncertmistrzem w Polskiej Operze Królewskiej.
Aleksandra Knitter-Sikora jest również doświadczoną kameralistką i przez lata była I skrzypkiem Kwartetu Uniwersytetu Warszawskiego.
Od wielu lat prowadzi również działalność pedagogiczną.