Aleksandra Knitter-Sikora

Posted on by

Grę na skrzypcach rozpoczęła w OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Naukę kontynuowała  w Akademii Muzycznej  im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. K. Jakowicza. W  roku 1986 została  laureatką  Konkursu Skrzypcowego im.T.Wrońskiego w Warszawie.  Swoje umiejętności doskonaliła u wybitnych pedagogów takich jak m.in.: Z.Bronn, K.A.Kulka, Z.Brzewski. Od 1990 roku była skrzypaczką w Warszawskiej Operze Kameralnej, a od 2008 r. koncertmistrzem. Z WOK odbyła wiele tournée koncertowych po Europie i Azji. Od 2017 roku jest koncertmistrzem w Polskiej Operze Królewskiej.

Aleksandra Knitter-Sikorajest również doświadczoną kameralistką i przez lata była I skrzypkiem Kwartetu Uniwersytetu Warszawskiego.

Od wielu lat prowadzi również działalność pedagogiczną.