Natalia Kraus

Natalia Joanna Kraus

absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Bogumiła Nowickiego oraz klawesynu prof. Marioli Bryły. Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych, m.in. u prof. Neal’a Larabee, prof. Grzegorza Kurzyńskiego, prof. Janusza Olejniczaka oraz prof. Alicji Palety-Bugaj, a także w mistrzowskich kursach muzyki dawnej.

Koncertowała w kraju i zagranicą, solo i kameralnie, m.in. z zespołami: Trio Taklamakan (skrzypce, wiolonczela, fortepian) oraz Trio del Anhel (skrzypce, wiolonczela, fortepian) i Ladies in Red (saksofon, skrzypce, fortepian).

Od 1999 roku zajmuje się nauczaniem fortepianu i akompaniamentem. Najpierw w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej w Poznaniu i Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Szamotułach, a po przeprowadzce do Warszawy w Prywatnej Szkole Muzycznej nr 1 w Otwocku, Niepublicznej Szkole Muzycznej w Starych Babicach oraz w Niepublicznej Szkole Muzycznej w Łomiankach. Jest także absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu i stypendystką Deutscher Musikrat.

Oprócz pracy w szkole muzycznej, jest też redaktor naczelną magazynu Joga, wydawanego przez Edipresse Polska SA oraz w wolnych chwilach instruktorem jogi.