Natalia Kraus

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła także Mistrzowski Polsko-Amerykański Kurs Pianistyczny we Wrocławiu (w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego i dr Neal’a Larabee), Mistrzowski Kurs Pianistyczny w Warszawie (w klasie prof. Janusza Olejniczaka), Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Głuchołazach (w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj), Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Żaganiu (w klasie prof. Bogumiła Nowickiego) oraz Mistrzowski Kurs Interpretacji Muzyki Brazylijskiej w Poznaniu. Karierę pedagogiczną rozpoczęła w 1994 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, uczyła także w Prywatnej Szkole Muzycznej w Otwocku i w Studiu Muzycznym w Starych Babicach. Z Niepubliczną Szkołą Muzyczną w Łomiankach współpracuje od 2016 roku. W nauczaniu stosuje metodę amerykańską i korzysta z amerykańskich podręczników. Jako pianistka koncertowała w kraju i zagranicą z zespołami: Trio Taklamakan, Trio del Anhel oraz Ladies in Red.