Margarita Gaponik-Lebiecka

Posted on by

Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj (fortepian) i klasie prof.Andrzeja Guza (kameralistyka). Od 2008 do 2013r. studiowała w Białoruskiej Państwowej Akademii muzycznej jako wykonawca solo, nauczyciel, wykonawca w zespole kameralnym i akompaniator kameralistyki wokalnej. Brała udział w kursach mistrzostwskich prof.B.Blocha(BRD – USA), prof.V.Landsbergisa(Lietuva), prof.I.Olovnikova (Białoruś), prof.V.Nosinoj (Rosja). Występowała solo w Filharmonii narodowej w Mińsku (Białoruś). Grała koncert z orkiestrą kameralną Akademii Litewskiej muzyki i teatru(LMTA). Brała udział w koncertach w Narodowym teatrze opery i baletu Bialorusi jako akompaniator solistów teatru. Wielokrotnie uczestniczyła w konkursach międzynarodowych fortepianowych, gdzie otrzymała wyróżnienia i nagrody Grand-Prix – Włochy, 2 i 3 nagrody Litwa, 1 nagrody Ukraina. Występowała w koncertach katedry fortepianowej na UMFC w Warszawie. Od 2014r. pracuje nauczycielem fortepianu w szkole muzycznej w Łomiankach. Uczniowie klasy występują w konkursach międzynarodowych i posiadają wyróżnienia.