Paulina Kardas

Posted on by
Paulina Kardas - dyrygentka, skrzypaczka, wokalistka.
Ukończyła studia magisterskie na wydziale Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalność: Dyrygentura Chóralna i Multimedia). Już od najmłodszych lat uczyła się grać na pianinie i na skrzypcach. Od dziesięciu lat jest skrzypaczką, w kwartecie smyczkowym Smooth Quartet. Będąc instruktorem teatralnym brała udział w wielu projektach edukacyjnych łączących muzykę i teatr m.in. Korczak Orkiestra w Teatrze Powszechnym, Labirynt Teatralny, Święta w prezencie, Koncertowo.
Do jej największych osiągnięć należy organizacja i poprowadzenie dyrygenckie autorskiego koncertu muzyki filmowej na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, solistów i projekcje multimedialne pt. "Muzyka Movie", który odbył się w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i zgromadził na scenie ponad setkę profesjonalnych muzyków.
Jest pomysłodawczynią i dyrygentką zespołu Singin' Warsaw, który od grudnia 2014 roku zaprasza mieszkańców Warszawy do wspólnego śpiewania muzyki rozrywkowej i filmowej.
Poza szeroką działalnością związaną z muzyką Paulina Kardas interesuje się wzajemnym oddziaływaniem muzyki na ruchomy obraz, pracując jako operator kamery i montażysta. Na swoim koncie posiada stworzenie kilku teledysków m.in dla Mai Kleszcz, Ralpha Kamińskiego, Marty Zalewskiej, Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej, projekcji multimedialnych m.in na potrzeby koncertu muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego, oraz tworzenie form wizualnych do muzyki polskich i zagranicznych artystów w ramach projektu Sofar Sounds Warsaw. Od niedawna zajmuje się również fotografią teatralną.